| PiessosTacoss a întrebat:

Salut, ma gandeam sa-mi iau un telefon nou si dupa ceva cautari am dat peste 2 telefoane care mi-ar satisface cerintele, respectiv Huawei Nova 12 SE si Samsung A55 5G. In principal au aceleași lucruri, ecrane bune, camere decente, procesoare ok si pret de pana in 2000 de lei dar sincer sa fiu mi-e greu sa ma decid, ce parere aveti legata de aceste telefoane?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

A55 este mult mai ok, din punctul meu de vedere.
Plus că are și google services, Huawei nu are.

| VoidEternal a răspuns:

Daca vrei sa nu ai batai de cap, mergi pe Samsung.

| Anonim8789 a răspuns:

Am avut si Huawei( nu mai țin minte de care dar prețul era undeva pe lângă 1500 de lei) dar și Samsung(cam același preț) si sa îți spun sincer, Samsung ul a fost mult mult mai bun. Ti-as recomanda sa îți iei Samsung ul

| Adeliezz a răspuns:

Mi se pare că ecosistemul pe care Samsung acordă clienților este unul mai bun, poate nu mai bun decât ecosistemul Apple. Samsungul are mai multe funcții. Huawei UL este și el bun, nu zic că nu este dar nu știu foarte multe despre el, dar știu sigur că telefoanele Samsung sunt telefoane de calitate. Eu as alege Samsungul