| Dan91 a întrebat:

Salut, mă lovesc de o mică problemă și am nevoie de ajutorul dumneavoastră. Am de numerotat cam 5000 de pagini tipărite deja, care sunt câte aproximativ 300. Pot face acest lucru cumva intr-un program? Word..sau ceva. Să pun in imprimantă dosarul respectiv și sa-mi imprime intr-un colț cifra și numărul respectiv pentru pagini. Numerotarea sa o facă automat. Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Faci un document gol, inserezi pagini noi pana la 300, pui numerotarea unde vrei și imprimi. O să-ți iasă numai cifrele.

| NLS a răspuns:

Nu ai documentele respective în format electronic?
Altfel va trebui sa le scanezi pe toate, operație la care o sa pierzi din calitatea afișării... Apoi trebuie introduse în Word și numerotate (se face ușor, automat), apoi va trebui sa le tipărești din nou.

Daca ai avea acces la original în format pdf sau doc... Ar fi o etapa în minus, ai economisi timp și tuș/tonner... și calitatea ar rămâne maxima.

| Paula2018 a răspuns:

Poti. Iti faci un draft in word, iti pui intr-un colt un Text Box cu marginile albe si pui numerotare acolo si iti pui paginile cu partea pe care vrei sa se imprime. Prima data incearca pe cateva ciorne.