| Romicaromica a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu un program ...as vrea sa fac un cd audio cu protectie dar sa nu fie copiat mai departe cum sunt alea originale

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Discurile originale se protejeaza cu DRM protection scheme, ceea ce inseamna ca nu sunt protejate in mod real la copiere, ci mai degraba, userul este atentionat ca urmeaza sa copieze un material protejat, iar protectia reala vine din faptul ca aceste discuri sunt subiect al legilor de copyright si anti piraterie, deci acel avertisment constituie baza legala pentru a nu putea invoca necunosterea faptului ca materialul copiat era protejat si astfel sa fii bun de plata. Acum, daca tu vrei ca acel disc sa fie readable, dar sa nu poata fi copiat, deloc, in sensul ca iei de pe el junk bytes, asta nu se poate face decat cu o aplicatie care sa fie inclusa pe disc si care sa controleze atat datele cat si interfata cu diversele playere, caci alfel niciun player nu va sti ce tip de date sunt, datele ar trebui sa fie criptate si sa fie decriptate la runtime de catre aplicatia asta si trimise playerului. Daca totusi, tot ce vrei sa faci e un disc protejat la copiere, in mod standard, atunci, uite aici un tutorial care foloseste NERO: https://freedom-to-tinker.com/......rotection/
PS: Nu am testat metoda!