| SaturniFraternitas a întrebat:

Mai baieti am o mare problema.nu stiu ce sa aleg intre Xbox 360 si PS3, si ma enervez.crying( vreau sa stiu care din ele are o grafica mai buna, care merita cumparata pentru gaming (crysis 2, Far cry 3, Sleeping dogs, MAfia 2, Hitman absolution, Skyrim, Serious Sam 3 ....si Assassin's creed, si defectele fiecareia, va rog frumos din suflet ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Alege ce iti place. Totusi, desi in majoritatea jocurilor grafica pe ps3 este usor inferioara fata de xbox, eclusivitatile au o grafica superba, si merita toti banii.
Ma rog, asta e parerea mea. eu am ales ps3-ul din acest motiv. Ca grafica a evoluat foarte mult. dar povestea unui joc conteaza si ea foarte mult, si sa stii ca ai jocuri care nu sunt nici pe xbox, nici pe pc conteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Link-ul nu e bun.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Asa a fost modelul. Edite au fost ultimele versiuni de xbox 360 fat. As alege mai mult ps3 slim(is fan ps laughing )

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Ideea e ca modelele vechi consumau mai mult, se inalzeau mult mai rapid si se defectau(in numar mai maricel) comparat cu versiunile slim sau superslim care consuma mult mai putin, nu se incing asa tare si sansele sa se defecteze sunt fff mici(erau ps3 fat la inceput care aveau idle la gpu su 100+ grade).
La ps4 trebuie platit psplus daca vrei sa te joci multiplayer.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

PS3 e partenerul ideal, grafica putin mai slaba la luciu e unica diferenta, dar e comod cand joci si mi se pare catalogul mult mai amplu la PS3 cu jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am xbox de 4 ani si sa iti zic ceva. mai bine iei ps3. nu trebuie sa platesti sa joci online, are mai bune exclusive. mie 1 nu imi place nici mass efect nici GOW nici fable nici nimic. mai mult as juca killzone sau infomus"asa cred ca se scrie---) deci PS3 crede-ma ca stiu ce zic

| iCappy a răspuns:

Grafica mai buna are xbox 360 dar cont si grafica.
As alege xbox360
Fundita?

| ConstantinCornel a răspuns:

Pai mai bine iti iei ps3 fiindca jocurile se gasesc mai usor...Si poti sa iti iei gta 5. Grafica....Depinde de joc. Funda?

| andozaurus a răspuns:

Recomand Ps3.Si asta ti-o spun din proprie experienta pentru ca si eu la rindul meu mi-am luat un xbox 360 si mi sa stricat.Parerea mea.

| denis51 a răspuns:

Clar PS3! O spun din propria experienta, am PS3 si nu am fost dezamagit niciodata de el

| Sandukan a răspuns:

Mai bine iti cumperi Xbox 360!

| WhiteAnglelDead a răspuns:

Pai daca eram eu luam Wii, dar pentru tine ia-ti un PS3, xBox e de tot nimicul. grafica tine de joc, nu de consola!