| radutzu23 a întrebat:

Salut Membrii TPU, stiti de unde pot cumpara un Gaussmetru( masurarea campului magnetic) de tip K2 EMF?
Am cautat pe google si am gasit doar site-uri din afara. Daca cunoasteti voi un magazin un site, v-as ruga sa imi dati linkul sau locul unde pot sa gasesc. Nu doresc niciun alt aparat care sa semene ca el, sau ceva de genul, NU. Vreau un aparat exact ca cel specificat mai sus.
Ma puteti contacta la adresa urmatoare: radu1ciutescu@gmail.com

Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

E destul de ciudat ceea ce cauti. Mi s-a parut interesant si am dat si eu o cautare: putine rezultate si toate de pe site-uri de afara.
Spune-mi te rog ca nu cauti fantome si ca vrei sa masori campul din vecinatatea unui conductor sau a unor infasurari. laughing
Pe langa asta, ce garantie ai la un astfel de aparat asupra exactitatii?
Un Gaussmetru cu care poti face o astfel de determinare costa de 100 de ori mai mult, vine cu ceva accesorii pentru calibrare si pe langa asta, la jucaria asta, cum poti compensa valoarea campului magnetic al pamantului?

1 răspuns:
| radutzu23 explică:

"Ok" răspunde la totwinking