| Saw3Danny a întrebat:

Salut, mi-a facut scurt calculatorul si nu se mai aprinde, nici sursa testata separat cu clema la firul verde si cel negru de nul nu ii porneste nici macar ventilatorul (de componenete nu mai discut), am placa video integrata in placa de baza... am comandat alta sursa, am scos si procesorul cu sistemul de racire sa ii aplic pasta termica... credeti ca s au afectat si alte componente? La prima vedere nu se vede nimic pe placa, condensatorii si rezistentele par in regula ( nu s umflati ), exista un risc sa ard noua sursa daca o conectez sa ii fac proba?

Răspuns Câştigător
| InvatamProgramare a răspuns:

Cel mai probabil ai prajit doar sursa si nu cred ca e un risc sa arzi noua sursa.

1 răspuns:
| DarthNiger a răspuns:

Nu se mai aprinde deloc? daca nu se mai aprinde atunci clar e dus, nici nu cred ca o sa iti mearga chiar daca faci proba cu o sursa noua, fiindca e posibil ca placa de baza sa fie terminata.