| Jeezy a întrebat:

Salut

Mi-am cumparat cu ceva timp in urma un PC destul de ok proc i7 16 gb ram etc.Problema e in felul urmator.Cand intru intr-un joc si am observat la jocuri de pe steam mai exact (la league of legends si World of warcraft nu se intampla) desi jocul merge cum trebuie sunetul se aude sacadat...

Are idee cineva din ce cauza treaba asta?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mai exact ce specificatii? (complete). Conteaza intr-un fel chestia asta. Oricum, daca ai instalat si optimizat sistemul de operare, ai instalat toate programele/runtime-urile necesare, apoi ai toate driverele instalate, actualizate, mai ar trebui sa-ti pui problema de "duce jocul" sau nu; avand in vedere ca le instalezi de pe steam, problema poate proveni din programe sau componente (software sau hardware).

| Jeezy explică (pentru CM7YRE):

Procesor:Intel Core I7 3.4 GHz
RAM:16 GB
Placa video:Sapphire RX 580 8GB 256 biti DDR5

Ideea e ca am avut o placa video mai slaba.Cand intram in joc (Mafia 3) mergea greu dar to asa se auzea sacadat.Am schimbat placa si cei de la service care mi-au schimbat-o (ca n-am schimbat-o de capul meu) mi-au reinstalat windwosul ca au zis ca nu era instalat bine inainte.Acum jocul merge ft bine dar ramane problema sunetului.