| Radizor a întrebat:

Salut

Mi-am cumparat un laptop acuma 4 luni mi-am instalat windows 7 ultimate pe el mi-am bagat driverele si aveam placa video 2000 mb dedicati 1600 acum mi-am bagat windows 7 starter si mi-am instalat driverele si numai am 1600 am doar 384 dedicato :O va rog ajutati-ma ce sa fac!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Si la ce ai pus Starter? E cel mai mic din seria 7! Ultimate ce avea? Mai ales cel pe 32 BIT! Sau macar Home Premium!
Incearca asta: intra in Start ->in run scrie msconfig ->in fereastra care se deschide da click pe tabul Boot ->click pe Advanced Options ->bifeaza Maximum Memory - 2 GB sau 2048 MB click pe OK si in cealalta fereastra click pe Apply ->OK ->restart pc.
Mai vezi si pe aici http://tiny.cc/k4ctxw
Parerea mea este sa instalezi Ultimate inapoi.

Bafta!