| brabbit24 a întrebat:

Salut, mi am instalat windows 7 si nu pot sa vad clipuri video, Am instalat bsplayer, vlc si wmplayer si nu merge. cu ce as putea sa le vad? vreun bsplayer?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu te mai intreb de Adobe flash player asa ca ultima idee la mine este ca Windowsul nu este bun! Cauta sa reinstalezi un windows bun care sa-ti accepte codecurile si nu sa le contopeasca! (nota : cand instalezi programe media gen VLC, BSplayer...nu instala mai mult de 3 programe in pc pentru ca an momentul cand vrei sa renunti la unul din programe si il dezinstalezi, programul respectiv ia si codecurile imprumutate dupa el) Sau dezinstaleaza toate programele media inclusiv Adobe si tot ce tine de media si reinstaleaza pe curat maxim 3 programe care iti folosesc mai mult.

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce format sunt clipurile alea? Nu cred ca VLC nu le citeste! Ce ai spus tu acolo sunt cele mai bune! Vlc citeste tot... poate iti lipseste vreun codec! Pana nu stiu formatul nu pot decat sa-mi dau cu presupusul!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Instaleaza FFDShow_MPEG-4_Video_Decoder si DivX502Bundle si o sa le vezi

| yomanu a răspuns:

Incearca KMPLAYER, nu necesita codecuri, reda tot ce e fisier video, fisier audio ...etc
De aici il descarci :
http://kmplayer.en.softonic.com/

| yomanu a răspuns:

Sa ne spui daca merge KMPLAYER si sa dai mai multe detalii

| yomanu a răspuns:

Prima data dezinstalezi codecurile, playerele video (bsplayer vlc, kmplayer...etc) din calculator
Descarci de aici ccleaner si dai o curatare la registrii
http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard
Dupa descarci aceste codecuri [ K-Lite Codec Pack 6. 8. 0 FULL ] :
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
Apoi descarci KMPLAYER :
http://kmplayer.en.softonic.com/

| Savy a răspuns:

Daca te referi la vizualizare locala (pe pc) instaleaza-ti un pack de codecuri, e plin netul de ele (ACE mega codecs, K-Lite, etc). Apoi pune si kmplayer.
Daca te referi la cele on-line (youtube, etc) nu uita sa-ti instalezi Flash Player (http://get.adobe.com/flashplayer)

| alyntoxic50 a răspuns:

Iti trebuie codecuri, descarca de pe net.

| brabbit24 explică:

Codecurile de mai jos le am. Vlc dureaza cam 10 min pana deschide un fisier video(daca nu se blocheaza) bsplayer da eroare, kmplayer nu are imagine. Si pe youtube merge foarte greu

| brabbit24 explică:

Codecurile de care zice Ayan le am, Vlc dureaza cam 10min pana deschide un fisier video(daca nu se blocheaza), bsplayer sta 5 min si dupa da eroare, kmplayer nu are imagine. SI pe youtube merg foarte greu clipurile

| paula_4238 a răspuns:

Poti incerca si mv2player.happy

| tigers a răspuns:

Un w 7 ca e criza, multumesc!