| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

mi-am luat azi 4 gb ram si mai am una de 1 gb. le-am instalt si dupa ceva timp mi-am dat seama ca imi foloseste doar 3 gb si ceva din aia 5. si am placa video separata nu integrata. ce as putea face?

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Iti trebuie windows x64

| PurpleKusH a răspuns:

Pai verifica pana la cati rami iti suporta pc-ul si mai ales ce fel de rami ddr2 ddr3 etc. si placutele care le-ai cumparat daca sunt ce trebuie pentru pc-ul tau pentru ca daca pc-ul tau suporta doar ddr3 atunci va citi doar placutele de rami de ddr3 restul sunt umplutura degeaba

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi sistemul de operare cu unul pe 64 biti.

| CPAElites a răspuns:

Iti trebuie windows pe 64 biti! (Iti recomand windows 10 deoarece are suport pentru direct x12 )

Ce placa video ai?