| anonim_4396 a întrebat:

Mi'am luat de ieri un smartphone pe abonament cu 500 mb net!
Am downloadat cateva aplicatii de pe AndroidMarket...(Ninja fruit, andry birds si inca 4 joculete (free) )!
Si nu stiu daca e de la aceste aplicatii sau de la alceva... dar telefonul imi consuma net in prostie! (fara a intra eu pe internet, youtube sau alceva, pur si simplu cand il las pe masa el consuma net)
Cum as putea sa inchid netu pe telefon? Sa nu mai imi ia din aia 500 MB de net? Ce setari trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Ai grija sa inchizi de tot internetul(eu am galaxy gio i trebuie sa dau terminare aplicatie la manager activitati) si sa nu fie activat cand nu il folosesti.
Eu am 3g si trebuie sa dezactivez pachet de date.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai descarcat cu 3G iti consuma mb la descarcarea aplicatiilor si jocurilor(vezi marimea lor in mb)+ traficul.Daca spuneai ce telefon ai poate iti spuneam ce sa faci. Poti intra pe net si cu wi-fi. Daca ai la telefon.Si nu iti consuma din cei 500 mb.Cu conditia sa ai un router prin apropiere si sa nu fie parolat.Cauta in setari sa inchizi 3G sau 2G.Depinde ce ai tu la telefon.

| gocops a răspuns:

Da uite am mai auzit de asa ceva inceraca ori sa opresti netul ori sa le stergi

| bgd007 a răspuns:

Vezi poate ai uitat vreo aplicatie deschisa pe net spre ex messenger
si 3G consuma fara sa faci nimic. dar nu inexces cum spui u. poate ai utat de un joc care are multi mb care si at se mai descarca. mi s-a intamplat deseori sa ma trezesc ca am inchis netul si jocul mi se downoada in continuare. intra pe net pe telefon si dai obpiuni descarcari si vezi daca mai ai cv acolo.