| alexxxxxxxxxx a întrebat:

mi-am luat o tableta Samsung galaxy tab 4 la abonament de la Orange
au trecut mai bine de 24 ore de la incheierea contractului si cand sun la 415 astept cateva secunde si se incheie apeleul fara sa primesc niciun mesaj
am incercat sa sun si pe numarul meu de telefon si aceeasi poveste
am incercat si sa sun de pe alt numar pe tableta si la fel
pot sa folosesc mb, trafic de date
si mai am o problema:
pe contract scrie ca am 4gb de net
mai jos scrie promo:dublu trafic de date pe perioada contractuala
ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Serviciul Cronos este disponibil la 48 de ore de la activarea abonamentului.
Abonamentele de date din oferta comerciala curenta nu permit apelarea.
Pentru verificarea tipului tau de abonament te vom contacta prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta ca o sa-ti vina si mesajul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mesajul de la 415 se activeaza in cateva zile de la deschiderea abonamentului. mai poti incerca la *1115# poate au activat serviciul mai repede

| Zaygon a răspuns:

Tableta nubare functia de calling doar trafic de net.

| alexxxxxxxxxx explică:

Da,dar mesajul de la 415 de ce nu vine? sa stiu cat am consumat din traficul de date
si la Orange mi s-a spus sa nu sun sau sa dau mesaje ca fac cost suplimentar
deci pot sa sun
te rog ajuta-ma....de ce nu imi trimit cei de la 415 mesajul cu cati mb mai am?