| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Mi-am luat un xbox one s sh si l-am conenctat prin hdmi la televizor, dupa ce l-am configurat am fost sa-i dau cu aer coprimat sa scot praful din el. Il conectez la tv si nu mai imi arata nimic. Daca schimb cablul merge. Intrebarea mea e de ce? Suna oleaca cam aiurea da nu inteleg … ms mult

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Se pare ca ai un cablu HDMI defect. Aceasta este o problema comuna, iar solutia este sa inlocuiesti cablul cu unul nou. Daca nu ai un cablu HDMI disponibil, poti incerca sa il cureti cu un produs special de curatare a cablurilor. Acest lucru poate ajuta la indepartarea particulelor de praf care se pot acumula in timp pe cabluri. Daca problema persista, ar trebui sa contactezi producatorul cablului sau un specialist in servicii audio-video pentru a verifica cablul si pentru a vedea daca este necesara inlocuirea acestuia