| IanchisAlex a întrebat:

Salut mi-am luat windows xp home edition si imi cere sal activez.

Ce trebuie sa fac sa nu-mi mai apara?

Răspuns Câştigător
| Homye18 a răspuns:

Salut da click dreapta pe My Computer ( nu pe shortcut )->proprietati->automatic updates->turn off automatic updates.

7 răspunsuri:
| Homye18 a răspuns:

@Giacom0 daca opresti automatic update windows-ul nu se duce pe microsft.com sa se activeze. Windows-ul se activeaza in momentul in care isi ia un update sau 2 dupa microsoft.com.(update-uri care contin si chestia aceea cu activarea). Eu am vista cu licenta nu mi-a cerut niciodata activare dar nu am nici update-urile pornite. Cel putin la piraterii functioneaza ca sa nu iti apara prostia aia de Genuine sau de activate pana sa-l instalez eu unul ii dau turn off automatic updates si nu am treaba cu el. Dar pana la urma daca e cu licenta activeaza-l.

| Homye18 a răspuns:

@GiacomO ps: Nu am nevoie sa-mi explici tu. Omul a adresat o intrebare si eu i-am dat o solutie care la mine a functionat in momentul in care am intampinat problema respectiva.

| vladsoare a răspuns:

Remove Genuine si gata happy
Sau iti cumperi unul original

| GiacomO a răspuns:

Probabil îți apare chestia aia ca o cheiță. Activează-l dacă l-ai cumpărat. Introduci datele și îi dai activate.
@Homye activarea nu are legătură cu update laughing

| GiacomO a răspuns:

@Homey mai are rost să îți spun că acea căsuță de activare nu are legătură cu update sau control panel. E independentă și dacă nu o activezi asta însemnând să scrii codul și datele tale. Altfel windows nu mai era chinuit de băieți ca să îi scoată activarea. Crede-mă că știu despre ce vorbesc. Dacă nu ai licență și nu îl activezi în câte zile are el setat apare chestia aia cu geniune. Update e altă mâncare de pește.

| GiacomO a răspuns:

@ Homye18 fiindcă win-ul piratat are scoasă acea chestie de activare. Iar prin update o ia fiindcă apare în listă ca program lipsă. Bineînțeles că la un win piratat nu se recomandă update.

| GiacomO a răspuns:

@ Homye18 fiindcă win-ul piratat are scoasă acea chestie de activare. Iar prin update o ia fiindcă apare în listă ca program lipsă.