| AnonimMM678 a întrebat:

Salut, Mi-ar instalat windows-ul si mi-a ramas vechiul windows in partitia C, Am sters Windows.old cum trebuia de la proprietati dar au ramas Fisiere Program, Programe files (86) Utilitazatori si Windows, Cum le sterg? imi ocupa 16Gb si am dat sa curat discul de multe ori dar nimic. Ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| armaghedon94 a răspuns:

Cand ai reinstalat windows de ce nu ai formatat tot asa cum se face? Poti formata partitia ca pe un usb click 2 pe partitie "Format" Quick format ..ai grija ce stergi

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru armaghedon94):

A facut update nu reinstall

windows-ul vechi nu se sterge din my computer ci din disk cleanup
apasa start si apoi pur si simplu scrie disk cleanup apoi apasa pe cleanup system files

daca nu gasesti windows old acolo, atunci esti in aer, trebuie sa cauti drepturi de windows si sa schimbi la fiecare folder, ca nu prea merge cum trebuie recursiv

| cfrtobias a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Poti instala si asa si mie o ramas mai demult doar ca o facut direct din PC fara bootare si asa o ramas in rest ai dreptate cum sa stearga windows old

| armaghedon94 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

A zis ca a reinstalat windows nu update in fine nici nu stie sa explice calumea ce a facut de fapt acolo sarmale cred

| LasleaIoan1972 a răspuns:

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru armaghedon94):

Daca are un windows.old
ori i s-a upgradat windows-ul la o noua versiune
ori a instalat peste, fara sa dezinstaleze ce a fost inainte

| armaghedon94 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Da posibil.