| Sonyyy003 a întrebat:

Salut! Mi s-au stricat mai multe memorii USB (stick) după ce am bagat Windows pe ele, adică după ce am bagat windowsul am încercat sa bag iar muzica pe ele pentru masina, sau pentru orice player, boxa..etc,nu mai merge la nimic, de la calculator la calculator funcționează normal.Ce as putea face? Nu reușesc deloc

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Reformateaza cu rufus:
https://rufus.ie/en/
si alege mbr/fat32 nu gpt/ntfs
pentru ca odata formatate ntfs (si media creation cel mai imbecil tool, asa face) windows-ul "da din coada", de fecirire ca ii scarpini fetish-ul de FS (file system) care ii place si formateaza tot ntfs, care evident ca pe calculator merge

4 răspunsuri:
| gabriel2004o a răspuns:

Pai nimic :<
Probabil ai uitat sa selectezi aia din taskbar înainte sa scoți stick-urile
Iar în mare parte nu ai ce face cu ele după ce le strici

| halogen001 a răspuns:

Poate ca nu e compatibila formatarea actuala a stick-ului si trebuie formatat FAT32 https://www.partitionwizard.com/......tereo.html
Stick-ul trebuie formatat intr-un format acceptat de player.

| Sonyyy003 explică (pentru Zuzu1991):

Mulțumesc frumos!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Sonyyy003):

Cu placere