| Florin9Florin9 a întrebat:

Am,, stricat " un stick cu programul Rufus care te ajută să pui Windows pe stick, l-am stricat în sensul că dacă pun muzică pe el și bag stick-ul într-o boxă sau vreau să-l folosesc pentru ascultat muzică în mașină, nu mai merge, îmi arată că melodiile îs acolo când îi în laptop dar nu merge să ascult în boxe sa mașină.

Intrebarea mea este, dacă dau formatare se va rezolva această problemă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se rezolva.
Trebuie sa-i dai formatare FAT sau FAT32.

| Florin9Florin9 explică (pentru Bula):

Am la sistem de fișiere : FAT32 (implicit), NTFS și exFAT.

Deci prima opțiune e bună?

| Algo098 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Fat 32 e ok.

| Bula a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Da.

10 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Masina/Boxa nu stie sa citeasca de pe NTFS. Formateaza FAT32 si o sa mearga

| Algo098 a răspuns:

Da, in functie de formatare. Probabil Rufus l-a formatat NTFS si de aceea nu merge in masina si trebuie reformatat in FAT32.

| FaraNume1245 a răspuns:

Sunt curios de ce nu l-ai formatat înainte de apune întrebarea, să vezi dacă merge.

| Florin9Florin9 explică (pentru FaraNume1245):

Nu am boxă sau mașină la îndemână să verific și vreau să-l împrumut unui prieten și m-aș simți penibil să i-l dau și să nu meargă sau să îi zic că dacă nu merge să mi-l dea înapoi ca să încerc ceva și să i-l dau apoi. Vreau să fie bun din prima.

| GouDidodino a răspuns:

Incerca, numai tu poti afla

| wowmentol2 a răspuns:

Bagi stickul in pc /laptop dai click dreapta formatare si selectezi fat 32