Întrebare recomandată | G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

Salut, nu imi merge sunetul la noua unitate, zice ca placa de sunet nu e instalata, ma puteti ajuta cu niste instructiuni?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Trebuie sa instalezi driver-ul de sunet. Daca unitatea este noua ar trebui sa ai niste CD-uri cu drivere si il gasesti acolo, daca nu cauta pe net dupa modelul placii de sunet.

7 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Baga cd-ul care a venit cu unitatea si instaleaza tot de pe el si vei avea si sunet

| al3xander a răspuns:

Pai cauta driver-ul si instaleaz-o. daca nu stii ce model e du-te in Windows Update->Optional Updates->cauta driver-ul si instaleaza-l. daca nu reusesti cauta pe net programul Drivers Genius care iti cauta automat toate driverele necesare.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandruth a răspuns:

Incearca sa cauti un codec de sunet, nu driverul original, asa e mai usor. happy

| Paull18 a răspuns:

Aiprimit 2 cd-uri. placa video si placa audio. instaleazale. daca nu ai cd-uri cauta pe net driverele de la placi. Fa ce ti-a zis al3xander. bafta

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Cauta pe net doctor driver

| GreenVegas a răspuns:

Baga cd-ul ce l-ai avut in pachetul cu placa video, apoi instaleazo.