| dfcsb97 a întrebat:

Nu ma pricep foarte bine in piesele de calculator. dati-mi si mie cateva exemple de calculatoare pe care sa mearga jocurile astea noi fara probleme dar sa aiba preturi decente.

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se lauda si el putin, nu dati cu piatra.

| m5789932 a răspuns:

Imi place placa si procesorul (sper ca e cu 4 nuclee; ca sunt si cu 2 nuclee) Nu-mi place placa de baza! Sursa, carcasa, racire? Sau le folosesti pe cele anterioare; daca da, spune-ne si noua, ca sa stim sa raspundem la intrebarea ta.

| alex2009 a răspuns:

Consider ca tu trebuia sa pui aceasta intrebare pe TPU inainte sa faci comanda 2700 de lei nu le gasesti pe strada.

| PaduraruAlin a răspuns:

Daca se potrivesc socketurile, adica daca ai stiut tu ce-s alea si le-ai pus corect da, e un sistem foarte bun de gaming. Daca ai gresit socket si etc. atunci teapa.

| cybershot a răspuns:

Sincer sa fiu la banii astia luai unul mai bun
de exemplu placa de baza nu mi se pare asa BOMBA adica puteai lua una cu macar 4 sloturi de ram ...in rest ce sa zic bun, da si de 27 de mil imi iau dacie big grin fara vreo legatura cu topicul doar asa ca glumabig grin

| dfcsb97 explică:

Socketul e bun. procesorul are socket 1366 si placa de baza la fel. merge si Intel core i7

| dfcsb97 explică:

Am banii cash nu iti face griji.Alte pareri?

| dfcsb97 explică:

Pai placa de baza are 5 sloturi pentru rami

| UltymateMe2 a răspuns (pentru dfcsb97):

Ia-ti vere un laptop Acer(bune pentru jocuri) Asus, Sony sa nu ei Dell sau Toshiba