| BogdanFRD a întrebat:

Salut.Nu ma pricep la pc-uri sa fiu sincer, si vreau sa-mi cumpar un pc pana in 25 de milioane, mai mult pentru jocuri.Mi s-a recomandat acest pc: http://www.evomag.ro/......76125.html
Si cum v-am spus nu ma pricep.Deci intrebarea ar fi,pe acest pc pot rula jocuri noi,cu grafica cat de cat, jocuri din 2013/2014?
Si nu vreau raspunsuri gen "fa-ti unu pe piese".Eu vreau unu-l nou, pentru ca nou e nou.Si jocurile sa pot merge,nu cu setari la maxim, dar sa le pot juca cum trebuie.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu bre, ca ala pe piese e cu piese de 99 ani doar. Stii cum sta treaba? Cand iei pe piese stii exact ce cumperi. Cand iei gata asamblat, stii ca iti pun aia un raht mare si frumos acolo, pot sa il ambaleze cu un nume frumos si 3 specificatii generice, si gata.
Apropo, tu nici sa citesti nu stii. Ca daca stiai, vedeai ca sistemul ala e de office. Cu ala de joci jocuri fara probleme pana in 2004. Ce e dupa 2004 te joci la fel de bine, pe unele nu ai cum sa le joci, iar setarile grafice le dai mici. Iar ce e 2011+ nu o sa le joci cam deloc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca este foarte bun. Si foarte ieftin. N-are nici o legatura facutul unuia pe piese cu piesele vechi. Si daca-ti faci pe piese este nou.

| Jipa95 a răspuns:

Sistem facut din componente petarde ( majoritatea dintre ele ) Daca vrei cu adevarat sistem de gaming, construieste-l pe acesta : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1013391/

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Eu zic sa ti-l cumperi, e fff tare. Problema e ca nu are windows-ul, dar cred ca ti-l poti pune tu daca ai SD, sau poti sa mergi undeva sa ti-l instaleze. Eu iti recomand sa iti puna windows 7 Ultimate, pentru ca merge foarte usor. Sa nu-ti instalezi Professionalul!
O sa-ti ruleze orice joc, este ff bun pc-ul.
Sper ca te-am ajutat! happy

| BogdanFRD explică:

Unii da-ti raspunsuri doar de dragu de a fi "campionul zilei".