| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu mi se aprinde calculatorul, am incercat să-l bag in altă priza, degeaba, beculetul de pe placa de bază pâlpâie de ce nu știu, help.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Respiratie buson la buson
masaj cardiac
dat la manivela https://www.youtube.com/watch?v=Ws9A863i7jQ
si apoi (in sfarsit) mers la service, pentru ca EVIDENT nu ai alta solutie, da, stiu ca ustura la buzunar, dar asta e viata :P

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

La ce beculet te referi si ce placa de baza ai mai exact?

Daca e vorba de LED-ul pentru diagnostice acesta palpaie dupa un anumit tipar care semnalizeaza o problema specifica. Nu ne ajuta prea tare sa stim ca palpaie, foarte important e modul in care palpaie si modelul exact al placii de baza. Unele placi de baza au chiar beculete multiple cu culori diferite.

Cu informatiile pe care ni le-ai dat nu prea putem sa diagnosticam problema.

| lilskies a răspuns (pentru PainTech):

Am un singur beculet pe placa de
baza și plapaie culoarea verde

| lilskies a răspuns (pentru PainTech):

P5kpl-am modelul plăcii știu are câțiva ani buni dar a mers foarte bine de o săptămână mă chinui cu el să-l aprind

| Gabryel85 a răspuns:

Poate a cedat sursa. Cred că ar fi cel mai mic rău.

| yungandreigawd a răspuns:

Posibil sa fie sursa.