| Benyamin173 a întrebat:

Nu stiu ce am facut si acum la imprimanta Canon mx495 nu mai ma lasa copiez direct din ea, ma pune sa introduc foaia in scaner ca sa pot face o copie identică numai ca imi schimba formatul, cand o puneam in locul acela special nu se schimba nimic, cum fac sa revin la copierea din "ridicarea" aceea(nu stiu cum sa explic)? https://youtu.be/rkVPZVJcXQo
Numai ca mie după ce fac cum arată în video imi scrie "poziționati documentul pe geamul plat" cum pot face sa copiez la fel ca în video?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut.
Ma gandesc ca multifunctionala nu iti detecteaza foaia pusa in modul ADF.
Asigura-te ca o plasezi bine in acel suport, ca sa poti face copia direct de pe original.
Copia prin scanner ar trebui sa respecte formatul foii. Daca nu e asa, inseamna ca s-au facut modificari in meniul imprimantei, si de aici problemele pe care le intampini.
Pentru ca poti accesa din display meniul acesteia, iti recomand sa-i dai o resetare generala, pentru a reveni la setarile din fabrica. Ulterior, o poti reconfigura dupa propriile necesitari si poate se deblocheaza si copierea din ADF (daca e o eroare temporara, si nu o problema fizica a acelui mecanism).

| Benyamin173 explică (pentru dannyel86):

Ok,va multumesc

| dannyel86 a răspuns (pentru Benyamin173):

Sper sa rezolvi cu imprimanta! big grin