| Anonim90945 a întrebat:

Salut! Nu stiu ce are calculatorul meu, ca daca il deschid, sta fixat 5 minute,(adica nu se intampla nimic neobisnuit) si pe urma se inchide si se deschide timp de 10 minute.(pe urma ma pot juca) Ce pot face in cazul de fata?

4 răspunsuri:
| Flavyy124 a răspuns:

Da un,, full scan" la windows defender sa vezi de ai virusi
Si daca nu... salveaza poze, muzica, etc si da reinstall la windows

| Zuzu1991 a răspuns:

Pana se incalzesc toate lampile (da, sunt sigur ca nu ai prins televizoarele pe lampi, dar asa facea) big grin

ai probleme de sursa sau de condensatorii de pe placa de baza (sunt umflati) ambele se intampla la calculatoare destul de vechi si fara condensatori ceramici (si pe sursa si pe placa de baza)

| marinaru777 a răspuns:

Poti desface sursa sa vezi daca este vreun condensator bombat. Se pot duce acei condensatori datorita fluctuatiilor de tensiune.

| marinaru777 a răspuns:

Poti desface sursa sa vezi daca este vreun condensator bombat. Se pot duce acei condensatori datorita fluctuatiilor de tensiune. Vezi cum stai si cu ventilatoarele sa nu aiba praf si astfel nu ai racire la procesor sau placa video daca ai dedicata.