| Gicutzu23 a întrebat:

Salut, nu stiu daca am pus bine întrebarea dar, am o tastatura cu mufa PS/2 nu usb, ei bine aici începe problema.
Dau drumul la PC, cele 3 beculete de la tastatura se aprind când ii dau drumul dar după ce apare ecranul si se încărca puțin îmi apare o chestie sa dau F1 continue (asta stiu e ceva normal) si nici un buton nu merge pe scurt numai nu mai merge tastatura. Si nu stiu ce are. Am probato la laptop prin prelungitor usb si merge.
Un ajutor ar fi bine venit. Mulțumesc big grin

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dar dacă o pui la PC-ul tău prin același adaptor USB, merge? Dacă da (și cred că va merge), e posibil ca fie portul PS2 să fie prost, fie chiar placa de bază să aibă o problemă (BIOS „ciupit").

| Gicutzu23 explică:

Problema este ca nu îmi vede usb decât doar când apare windows-u sad poate face sa setez cumva fara tastatura?