| MadaraBruh a întrebat:

Salut,numele meu este George si vreau sa pun o intrebare legata de laptopul meu.Bun deci il am cam de 3 zile si am instalat windows-ul tot numai ca dupa ce am venit de la scoala dintr-o data a inceput sa mearga greu si dupa a aparut un ecran negru doar cu cursorul.
Am incercat sa deschid task managerul dar al naibii nu se deschide, nu mai am nicio idee si nu am timp sa ma duc la service.
Sper ca nu v-am plictisit si sper ca aveti o solutie pentru aceasta problema.
Placa video stiu ca este doar de la nVIDIA.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori n-ai driverele toate instalate, ori n-ai licenta la Windows, ori este defect Windowsul de instalare. Ia-le pe rand!

| anonimg a răspuns:

Pare a fi o problemă din bios provocată de funcționarea defectuoasă a plăcii de bază.
Fără service nu rezolvi problema.
Dacă era pc luai o altă placă de bază și scăpai repede.

| Bizon95 a răspuns:

Service, NUMAI service/garantie
ecran negru, cu un cursor inseamna ca a iesit din mod grafic (sau daca e la pornire atunci nu a intrat in mod grafic) ci e in mod text, iar asta e o problema majora, si poate fi din cauze multiple

| mudokins78 a răspuns (pentru Bizon95):

Nu te mai agita bizo, ..Baiatul nu a stiut sa isi instaleze windowsul cu driverele aferente.

| HeeVTM a răspuns:

Priviind faptul ca tu nu ai dat niciun fel de specificatie al laptopului, pot zice doar ca poate s-a supraincalzit si s-a ars ceva pe acolo. Nu ai specificat nici ce windows ai instalat..Inainte sa instalezi un windows trebuia sa verifici daca placa video si procesorul nu se streseaza foarte mult ruland windowsul, daca este windows 10 si tu ai o placa mai vechiuta de la nVIDIA nu stiu cu un Intel athlom/i3 generatie 2 sau 3 este normal sa se intample asta. Multa bafta happy