| SSaleu20 a întrebat:

Salut, o sursa inter-tech SL500k de 500w ( single rail 30a) e suficinta pentru un pc cu urmatoarea config?

Ryzen 3 1200
1x8gb ram (pe viitor inca 1)
1 ssd m2
4x ventilatoare cu led
Gtx 1050ti 4gb (tdp 75w)

Ps, e de buget... Doar placa o iau second

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca functioneaza bine, atunci trebuie sa fie suficient.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Inter-Tech? Ia macar un Tecnoware, sa stii sigur ca iti sare in aer si ia si restul de componente dupa ea. Ia si pune frumos un leu in plus si ia macar ceva cu certificare Bronze. https://www.pcgarage.ro/surse/redragon/rgps500w-80-plus-bronze-500w/ -asta ar fi minimum-minimorum, desi pentru mine la surse exista doar Seasonic "si restul".