| Popescu_AdrYan_1994 a întrebat:

Salut.pc ul meu are urmatoarea configuratie : procesor amd sempron 2ghz, 1gb rami, placa video Asus 512.este bun la jocuri mai mari? ii mai pot face ceva sa i maresc performantele?

Răspuns Câştigător
| nicoalina a răspuns:

Nu are rost să mai investeşi în componente vechi. Unele cum ar fi memoria sau plăcile video sunt mai scumpe decât unele din generaţia mai nouă. Mai bine îl vinzi şi cumperi unul nou cam aşa: http://bit.ly/1auYxbc

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Sa schimbi componentele.

| dany8753 a răspuns:

Sai mai bagi fro 2gb de ram dar depinde ce tip sunt si procesorul nu este chiar stralucit ai putea sa-l schimbi si pe ala

| Popescu_AdrYan_1994 explică (pentru dany8753):

Nu e dual core.deci e si procesorul o cauza nu?