| BigDaddy a întrebat:

Salut.Pe o placa de baza cu DDR 2 mergeo palca video cu GDDR 3?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

DA.Nicio problema.Nu conteaza, sa fie pci-e, indiferent x 16, Gddr2 GDDr3, GDDR4.

2 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Bineinteles ca "merge" atata timp cat ai un slot PCI-E pe placa de baza. Memoria RAM nu are nici o legatura cu memoria vRAM de pe placa video.

| maryusmono a răspuns:

La fel cum au spus si cei care ti-au mai raspuns. Placa ta de baza trebuie sa aiba un anumit slot (numit Pci-E sau Pci Express) in care sa se potriveasca placa video.