| andy14 a întrebat:

Sal TPU mi-am luat un procesor nou cu placa video integrat si mi-am luat si o palca video. Undre trebuie sa bag monitoru sa functioneze amandoua in palca de baza sau in palca video?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Amandoua nu au cum, in placa video dedicata trebuie sa bagi monitorul, odata ce ai instalat o placa video dedicata, cea integrata se dezactiveaza deoarece e mai slaba.

| ITMania a răspuns:

Nu vor functiona amandoua decat daca procesorul nu e un AMD APU si placa video o HD6670 sau mai slaba.

| KodrutZ a răspuns (pentru ITMania):

Exact. Ar mai fi de dezvaluit si ce si-a luat el...

| marioS10maryus a răspuns:

Deci ti-ai luat un procesor si o placa video (+plus cea itegrata). 1) placa video deditcata> integrat nu are rost sa mearga amndoua pe deaspura nu cred ca se poate. si procesrouls i placa.video se monteaza pe placa de baza.