| myhay999 a întrebat:

Placa mea de baza are mufa ps2 pentru mouse. Azi mi.am cumparat un mouse usb si a mers. Cand am schimbat mousul usb cu cel ps2 nu a mers.Mousul ps2 nu mai merge.Se aprinde luminita aceea rosie, dar nu pot sa misc cursorul. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa folosesti mouse-ul usb, ca de aia l-ai cumparat!

| dannyel86 a răspuns:

Cand pui un dispozitiv cu mufa ps2 (si uneori chiar usb) (mouse, tastatura), testarea lui se face dupa un restart, pentru ca sistemul sa-l poata recunoaste si pentru a putea fi folosit potrivit functiei sale. Numai daca nu va opera dupa restart, abia atunci ar putea exista o problema cu perifericele respective.