| WWEady a întrebat:

Mi-am cumparat o placa de baza b75 si are doar 1 mufa pentru tastatura si mouse, bag mousul porneste pcul dar tastatura unde o bag

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Eu am zis in situatia in care ai PS/2 si nu vrei sa-ti iei alta.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus tot numele placii. Oricum, daca are doar o mufa aceea este pentru tastatura. Mouse-ul il bagi in USB. Daca nu merge ia-ti un adaptor ps2/-USB: http://www.shopmania.ro/q-adaptor-ps2-usb

| WWEady explică (pentru Salontanul):

a sta e gigabyte b75-d3v

| Salontanul a răspuns (pentru WWEady):

Ai dreptate! Este mufa verde pentru mouse. Ia-ti adaptor PS/2 -USB si ai rezolvat-o.

| WWEady explică (pentru Salontanul):

Dar daca imi iau tastatura cu interfata usb e bine

| Salontanul a răspuns (pentru WWEady):

Da. Eu am zis in situatia in care ai PS/2 si nu vrei sa-ti iei alta.

| HardCore7750 a răspuns:

In USB