| SSaleu20 a întrebat:

Salut, poate cineva sa ma ajute cu o solutie pentru urmatoarea problema? Deci rulez un joc( de exemplu s-a in nfs2015 / dark souls3 ) dupa 10min ~ jocul intra automat in bara de start si nu mai pot sa il deschid sau sa umblu pe dextop ( doar daca apas ctrl+alt+delet si pornesc task manager si opresc jocul ( dau end) imi poate spune si mie cine cum sa rezolv? Precizez ca in assetto corsa ma scoate si imi apare eroarea aceea kernal cu driverele. ( am incercat sa rezolv eroarea aceea si am avut acelasi rezultat in jocuri

Precizez ca am cumparat o placa video sh ( gtx 560 ti soc) sa fie de la ea? Inaite aveam un gt 730 2gb ddr5 64bit si mergeau jocurile ( la rezolutie mai mica dar mergeau...)

Ps* jocurile merg perf 10 min

1 răspuns:
| AndreiFTW1 a răspuns:

As fi vrut sa iti spun sa iti reinstalezi driverele, de preferat tot sitemul de operare, dar posibil ca problema sa fie din cauza placii video, motivul fiind supra-incalzirea, nu recomand placile sh, vanzatorul stia problema si motivul vanzarii cu adevarat.
Incearca sa pornesti un joc mai slabut prin intermediul placii de baze incorporate in procesor sa vezi daca problema continua