| razwan3l a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema de cate zile cand apas tastele magice ctrl+alt+del in loc sa se deschida task manager imi da eroarea urmatoare "Task manager has been disabled by your administrator" precizez ca nu am alt utilizator sunt singurul user pe pc si imi e si administrator tipul userului care imi rezolva problema are funditaaaa big grin big grin

Răspuns Câştigător
| KungFuBoy a răspuns:

Salut, aceasta problema apare de obicei din cauza virusilor sau sunt erori registri corupti etc nu intram in detalii.Ea se rezolva in felul urmator :dai click pe start apoi pe run si scrii (copy >paste)REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f si dai enter

Daca dupa un timp apare problema din nou ai virusi daca nu happy, a fost eroare, ceva corupt, deci ne-am inteles dai copy & paste in run si dai enter.

Sper ca m-am facut inteles >Respect

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Intra si ia solutiile din asta, pentru ca ai virusi. http://devirusare.com/......nistrator/
Sau cel mai sigur sa-ti mearga,dar nu mereu, ci trebuie sa faci asta mai mereu...fa ce-i pus la primul comentariu, merge sigur.

| dadonexus a răspuns:

Nu ai ce sa faci este un virus eu bag mana in foc pentru ca am avut si eu problema asta pe xp reinstaleaza windowsul.

| omide a răspuns:

Mai mult ca sigur ca estivirusat, intra pe http://download.rnt.ro la sectiunea antivirus
iti recomand AVAST

| tevizion a răspuns:

Problema este din contul de utilizator, ai doua posibilitati, dai creeare unui cont nou de utilizator cu drepturi de administrator, cand dai restart si intri pe noul user, stergel pe cel vechi din control panel, daca nu ti-a mers metoda asta reinstaleaza-ti windows-ul, problema se datoreaza unui atact virtual, un virus ti-a intrat in pc, ceva de gen...e posibil sa ai un antivirus care a reactionat violent la detectarea acelui virus.

| tevizion a răspuns:

Da din contul vechi de utilizator se va sterge tot ce ai pe desktop si in my document, salveazale in alta partitie, eu nu-ti pot da sms lasa-mi id ul tau prin mesaj privat

| tevizion a răspuns:

Fundita? nu te ti de cuvant

| razwan3l explică (pentru tevizion):

Daca dadeai un raspuns mai bun primeai big grin

| Rockmaiden a răspuns:

Salut! ori ai pc-ul virusat ori e ceva de la configuration policy.
Din fericire cred ca stiu cum se rezolva problema: intra in Start-Run si dai copy-paste la codul asta: REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
Sper sa iti mearga

| florinbolo a răspuns:

Pai...apasa tasta windows + r in acelasi timp.
in acel loc o sa scrii " msconfig " fara ghilimele si apesi ENTER.
alegi services si cauti task manager, apoi o bifezi.ATAT.

funda?