| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Pot folosi altceva în loc de alcool izopropilic pentru pasta întărită pe procesoare?

Răspuns Câştigător
| DrMihailoviciS a răspuns:

Daca nu ai alcool isopropilic poti folosi alcool sanitar de 96 grade. Poti folosi un servetel de hartie pe care il imbibi cu spirt, de obicei are acelasi efect

| Bula a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Alcool SANITAR de 96 grade NU EXISTA!
Alcoolul de 96 grade este alcool "pur", iar cel sanitar este de 40-70 grade.
Dar, evident, ambele se pot folosi pentru curatare de suprafata.
Nu sunt sigur insa, daca procesorului ii va "place" alcoolul.
Eu curat pasta de pe procesor doar cu servetel de bucatarie uscat.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Cu șervețel umed am curățat procesorul la ps4 n-are nimic momentan vedem pe viitor.

3 răspunsuri:
| RoxanaElena007 a răspuns:

Ar merge puțin alcool etilic dar recomand pe cel izopropilic