| Carp_Madalin_2001 a întrebat:

Salut, pot vorbi la casti pe pc daca nu am placa sunet?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai casti cu microfon, le poti folosi pe pc. Uita-te in spate sau in fata unitatii de calculator daca ai porturi audio de culoare roz si verde (verde pentru sunet casti, roz pentru microfon).
Placa de sunet e incorporata in placa de baza, dar, daca aceasta are probleme, iti trebuie placa audio externa.

| AlexDFY a răspuns:

Daca placa de baza are placa de sunet integrata, in cele mai multe cazuri da, are, iar castile au microfon, atunci o sa mearga. Daca nu ai windows 10, trebuie sa instalezi driverele placii de baza, apoi configurezi castile, e foarte usor.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu

| Emy6969 a răspuns:

Nu, nu functioneaza