| fman27 a întrebat:

Salut prieteni, as dori sa-mi cumpar o placa de ram noua, momentan am una de 1 gb, si peste aceasta as dori inca una de 1 gb, de ce tip de placa ram as avea nevoie? aveti mai jos un link cu poza de la everest, astept sfaturi.
http://i50.tinypic.com/2djaom9.jpg

3 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Trebuie sa fie de acelasi tip si model cu placuta ram pe care o ai, ca sa pota functiona la parametrii optimi si sa ai rezultatul scontat.

| zxsds a răspuns:

Te duci la magazin si ceri memorie DDR1 de 1gb. Bafta!

| p3bogdan a răspuns:

Fi atent tu acolo mi se pare ca ai doar 512.Iei placuta te duci la magazin si zici ca iti trebuie o placa de 1 gb si se uita ei pe placuta la frecventa bafta...