| negAt1we a întrebat:

Salut prieteni.De ce Sony Ericsson Xperia Ray st18i maninca multi bani de pe cont cind stai pe internet, la fel si mb maninca.20 mb nici 5 minute nu stai pe internet.Ce procesor raspunde de aceasta si cum pot sa--l sterg sau sa fac sa nu manince mult? Multumesc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde ce faci în alea 5 minute, noi n-avem de unde să știm. Dar poți intra la setări și acolo cauți la date mobile și scrie exact care program, câte date a consumat. Sau poți instala o aplicație care să monitorizeze traficul și eventual să-l oprească automat la atingerea unei anumite cote zilnice/lunare.

| negAt1we explică (pentru mihai69):

Nu fac nimic in alea 5 minute, pur si simplu scriu o adresa la cautare intru pe ea si atit, 20 mb sau dus,,, mersy de raspuns! Sunt recunoscator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Posibil ai activat sa descarce update automat vreun program.Sau update la soft.Trebuie sa ai undeva setari sa dezactivezi updatele.Asa patim si la internet pe ccalculator.Ia fiecare program in parte si dezactiveaza-i updatele, pentru ca in momentul in care deschizi internetul, descarca automat update. Si la soft sa-i faci la fel, ii dezactivezi updatarea.