| PaharDeSticla a întrebat:

Salut, problema iphone 5, problema este la baterie, telefonul cand este frig mi se stinge si la 50% iar cand este cald ma tine pana la 20%, problema este de la baterie? m-am gandit sa o schimb si nu vreau sa dau banii degeaba pe ea

2 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

E posibil sa fie intr-adevar o problema fizica a telefonului. Cel mai bine mergi la un service pentru o diagnoza a bateriei. Asa, stii sigur daca trebuie sa o schimbi sau nu. Dar, din ceea ce descrii tu, bateria pare sa fie problema.
O zi buna!

| SasukeCS2 a răspuns:

Incarcal 100% si cand ajunge pe la 50%-60% intra acolo la baterie unde iti arata cum este folosita energia (exemplu: telefon inactiv 40%, wi-fi 5% etc) si dezactiveaza toate aplicatiile. Eu am avut aceeasi problema dar nu iphone, se descarca bateria intr-o zi sau maxim doua daca nu umblam la el si dupa ce am dezactivat o aplicatie care consuma 30% ma tine pana la 15-20 de zile fara sa umblu la el.