| Deea_Andreea_1985_7Jem a întrebat:

In ultimul timp observ ca bateria de la telefonul meu iPhone 5S tine cam puțin. M-am gândit sa îmi iau o baterie noua si sa o schimb. Ce ziceți merita a mai schimbat-o cineva? Am auzit ca dupa ce o schimbi ți se încălzește telefonul si nu mai stiu ce, e adevărat? Cei care au mai schimbat creau sa stiu dacă după ce o schimbi tine mai mult si funcționează telefonul in aceleași condiții adică se încălzește sau nu( si acum se încălzește dacă il folosești mult) Si vreau niște linkuri unde as putea găsi baterie original dar sigur sa fie originala.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

In primul rand n-ai gresit pe nicaieri, nu-mi dau seama unde a vazut tipul ala "bacteria" in loc de baterie. Iar cat despre problema ta, bateria s-a uzat din cauza ca dupa o anumita perioada de timp e normal sa se intample asta. De cati ani ai telefonul? Daca il ai de 2-3, e normal sa se uzeze bateria. Factorii pot fi multi: incarcare necorespunzatoare, temperaturi mari, etc etc. Daca telefonul ti se misca bine si nu prezinta alte probleme, intereseaza-te cat costa sa-i schimbi bateria si fa-o, nu cred ca merita sa-ti schimbi telefonul doar pentru asta, avand in vedere ca este 5s. Apropo, trebuie dus la service, nu-i poti scoate tu bateria.

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

"bacteria de la telefonul meu iPhone 5S tine cam puțin" Adica sa uzat? Cand era nou tinea mai mult? Telefonul e nou si nu iti place ca nu tine mult bateria? Nu prea inteleg!

| Saveluc a răspuns:

Nu ai o singura bacterie. Ai milioane si milioane de bacteri

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

De nou ținea mai mult...adică s-a uzat bateria

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

Vreau sa ma ajute cineva nu sa va radeți ca am greșit un cuvânt! Cineva care si-a schimbat bateria... Tine mai mult acum? Cum e?

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

Pai tocmai ca una originala vreau nu contează cât costa... Dati-mi un link va rog de unde pot cumpara

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

Telefonul se mișca perfect, perfect... Il am de 1an jumătate...dar ce-i drept il încărcam jumatae il băgam iar si tot asa.Totuși poate sa ma ajute cineva cu un site de unde pot lua o baterie originala?

| CPAElites a răspuns (pentru Deea_Andreea_1985_7Jem):

Bateria are un anumit ciclu de incarcare!
Mare greseala ai facut cand l-ai pus la incarcat cand era pe la ~50%!

| Protableta a răspuns:

Daca o sa cumperi o baterie Originala de la Istyle, Noumax sau CareCenter o sa te tina ca la inceput. Sunt singurele 3 service-urie autorizate din Romania Apple. Nu cumpara facke-uri de pe olx sau okazii.

| radu5691 a răspuns:

Eu folosesc un Iphon5 si recomand o baterie externa. Creste semnificativ durata de utilizare. gasesti pe Ocazii.