| Justusee34 a întrebat:

Programarea are de aface cu hecking-ulam citit undeva este adevarat.
Daca inveti limbajul c/c++ sau alt limbaj poti heckui (nu-s telefonul tau sau tableta ta etc )
Heckingul in faci in Terminal sau {din cmd cred } din ce stiu eu ( scuze daca nu stiu).
In cmd poti heckui cu ajutorul limbajului c/c++ sau alt limbaj. Sau e un limbaj special.

Sunt doar curios vreau sa stiu

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Whatta heck means hecking?

| RadikalGamer a răspuns:

E mai greu de explicat. Și da, au o oarecare legătură. Dacă înveți un limbaj de programare îți dezvolți logica, înveți mai multe despre calculatoare, chestii, sau înveți să faci progrămele care să te ajute să obții ce îți trebuie. Și hacking-ul nu ține de cmd neapărat laughing Poți să cauți Kali Linux dacă chiar te intereseaza domeniul ăsta.