| costiceacristian200 a întrebat:

Puteți să îmi dați niște comenzi utile în cmd ce pot mări puterea unui procesor slab gen Intel Pentium Silver N5000 CPU
@ 1. 10GHz
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai comanda pentru un calculator de gaming.

| costiceacristian200 explică (pentru Bula):

Mă refeream să îmi dați niște comenzi utile în cmd care pot mări puterea unui procesor slab gen Intel Pentium Silver N5000 CPU @ 1. 10 GHz

| Bula a răspuns (pentru costiceacristian200):

Puterea procesorului este limitat din fabrica (exact ca si puterea oricarui alt aparat electric).

Daca vrei sa raspunda calculatorul mai repede, atunci poti folosi un sistem de operare mai vechi (de pe vremea cand a fost fabricat), precum si sa configurezi sistemul la viteza maxima.
In functie de modelul calculatorului /placii de baza si sistemul de operare folosit, respectiv si al destinatiei de utilizare, optimizarile se pot face de un specialist bun, cu experienta inca de pe "vremea" fabricarii sistemului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu daca iti dau ție niște comenzi o sa gandesti mai repede decat poate mintea ta? Nu cred, asa ca nici calculatoarele ni o vor face.

| Wr3nch a răspuns:

Nu exista comenzi care sa faca asa ceva.