| anonim_4396 a întrebat:

Salut’re numele meu este Ionut, am o mica problema de obicei la mai bunghesc dar acuma parca sunt paranoia, am un calculator cu o placa video Leadtek 9600GT 512Mb cu 2 iesiri DVI si un LED TV Philips de 117″ Modelu’: 46PFL3108H, am cumparat un cablu HDMI-DVI(19pini) super imi duce Full HD 1920×1080 claritate si semnal de 92% acuma problema vine la audio, am incercat sa duc un fir Jack 3, 5 din spatele placi audio (out) de la calculator in TV la DVI Audio(In) insa nimic nu se aude absolut nimic, aveti vreo idee ce as putea face?

1 răspuns:
| shannygelu a răspuns:

Trebuie sa alegi la tv unde e hdmi la setari ori analogic ori digital sound