| BalanMarian12 a întrebat:

Salut, recent am primit un laptop care a stat in cutie pentru o perioada de câțiva ani, iar acum, dupa ce l-am pornit, aparent bateria nu tine niciun curent, scrie plugged in, not charging si asa ramane

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa si? Schimba bateria!

| Bizon95 a răspuns:

E normal sa nu mai mearga bateria dupa cativa ani
chiar ar fi incredibil de extraordinar daca ar merge (am vazut asa un laptop)
deci poti sa schimbi bateria sau sa il folosesti numai pe incarcator (NU prea merita schimbata cu una ieftina ca aia tine foarte putin, iar una originala s-ar putea sa fie mai scumpa decat tot laptop-ul la mana a doua vechi de cativa ani)

| PainTech a răspuns:

Baterie defecta, trebuie schimbata.

| flixbuster a răspuns:

Unde e intrebarea?