| WarHammer02 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un laptop Asus i7 8 g ram si placa video Nividia geforce 950 m 4g problema e urmatoarea imi da freez in toate jocurile(doar in jocuri) si am incercat toate driverele vechi si noi cu cele vechi imi iese din joc iar cu cele noi imi ingheata tot laptopul iar dupa 2 secunde ventilatorul incepe sa mearga la turatie maxima. Dupa freez tb sa ii dau hard reset chiar nu stiu ce are ca temperaturile sunt 60 65 in full load. Sa fie defecta sau sa fie de la windows 10?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

I7 cu 950M, haha, ce de-a bani aruncati. Parca vad, display full HD. Bine, normal nu ar fi sa dea freeze. Returneaza-l, ia banii, si fa-ti un desktop cum se cuvine.

| Lemuel_Raymond_1997 a răspuns:

Si eu am laptop lu-at nu demult, e i5, dar nu toate jocurile le pot juca, si asta cred ca e din cauza window-sului 10.

| RedLighting900 a răspuns:

Salut. Probabil ca este de la cooler, de obicei laptopurile se incalzes reped, de aceea majoritatea prefera desktop-urile mai ales la gaming, si asta poate fii de la cele 60-65 grade, incearca sa cumperi un suport pentru laptop, alta idee nu am, sper ca te am ajutat!