| kataaa a întrebat:

Buna,

Azi mi-am cumparat un laptop "Asus X52J". Laptopul meu are urmatoarele:

CPU:Intel(R) Pentium(R) CPU P6100 @ 2.0 GHz 2.0 GHz

VGA:Nvidia GeForce 310M 1 GB DDR3 Dedicat

Memory: 3 GB

si nu stiu cum sa mi-l instalez deloc driverele si cum sa-l fac sa mearga stie careva?

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

In pe siteul Asus, si daca nu zasesti acolo ce iti trebuie cauta pe Google Nvidia GeFoarce 310M driver sau pentru ce iti trebuie tie. Ce Windows are? Daca are 7 unele drivere sunt instalate automat.

| djrobby a răspuns:

Api intai trebuie sa instalezi windowsul! si apoi driverele! bafta!

| johny92 a răspuns:

Pai trebuia sa-ti dea 1 cd cu driverele si de acolo e usor de instalat... altfel trebuie sa le cauti pe net sau sa vorbesti cu cineva sa te ajute. Pentru placa video iti dau eu site-ul de unde poti sa scoti, pentru restul nu stiu iti trebuie mai multe pentru sunet placa de retea care is elementare. Uite aici e site-ul cu drivere pentru placa video : http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai toate alea ce le-ai zis trebuiau sa vina cu niste cd-uri cu drivere, daca nu al acele cd-uri cu drivere trebuie downloadate de pe net le gasesti usor numa dupa denumire si adaugi driver download...in rest daca ai si windows-ul instalat e si mai usor dar daca nu il ai trebuie sa faci rost de el sau sa-l cumperi dar costa cam mult depinde de ce win vrei, eu as recomanda oricum xp pentru ca vista/7 iau mult din video, ram, procesor.
Ar merge si vista/7 ar merge bine dar pentru performante mai mari eu in locul tau as ramane la xp.in caz ca ai instalat vista/7 nu mai conteaza nu te mai pune sa-l refaci ca n-are rost sper sa-ti fi fost de ajutor