| Tudor_Daniel_1993_gjat a întrebat:

am un HP pavilion, si dupa ce i'am schimbat windows'ul nu stiu ce se intampla cu el ca ventilatorul functioneaza la turatie maxima full time, plus ca se incalzeste alarmant de mult dupa doar jumatate de ora! ce ar putea fi? Laptopul este adus din Qatar

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Identifica problema coolerului! Nu are voie sa mearga la tiratie maxima tot timpul! Ceva il determina sa faca asta. De ce, greu de spus, dar sigur procesorul se incalzeste excesiv. Elimina cauza!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

L-ai curatit vreodata de cand il ai? Ai schimbat pasta termica? Daca stai cu el in pat, e clar! Laptopurile nu se tin in pat sau pe fete de masa! Vezi incarcarea pe procesor, daca e mare e si asta o cauza!

| Tudor_Daniel_1993_gjat explică (pentru K0sti):

Laptopul il am cam de 6 luni. si am stat foarte rar cu el in pat. ma gandesc ca este doar o coincidenta ca a inceput sa faca figuri exact de cand i'am schimbat windows'u! problema la mine e ca am garantia si toate actele pe qatar

| Tudor_Daniel_1993_gjat explică (pentru K0sti):

Este o problema la sistemul de racire, mai exact s-a scurs freonul din sistem, si un simplu cooler nu poate raci un procesor i7 de 3.4 GHz! multumesc oricumwinking

| K0sti a răspuns (pentru Tudor_Daniel_1993_gjat):

Ce s-a scurs? laughing Pai tu crezi ca ai aer conditionat in laptop-ul ala? Nu exista asa ceva! Cine te-a pacalit? Vezi ce inseamna sa fii habarnist, va iau altii la misto! sad

| Tudor_Daniel_1993_gjat explică (pentru K0sti):

Pnm... stiu de la cei de unde a fost cumparat laptopul, din Qatar, nu l'am desfacut, deci nu am putut sa'i contrazic

| K0sti a răspuns (pentru Tudor_Daniel_1993_gjat):

Mai degraba e plin de praf si nu mai refuleaza aerul cald! Trebuie desfacut si curatit si schimbata si pasta termica!

| K0sti a răspuns (pentru Tudor_Daniel_1993_gjat):

Identifica problema coolerului! Nu are voie sa mearga la tiratie maxima tot timpul! Ceva il determina sa faca asta. De ce, greu de spus, dar sigur procesorul se incalzeste excesiv. Elimina cauza!

| Tudor_Daniel_1993_gjat explică:

Nu il pot descarca... o sa vorbim mai tarziu pe adresa ce mi'ai lasat'o mai sus! big grin