| SuntMidu a întrebat:

Salut! Recent mi-am resetat telefonul și ca sa intru pe Instagram aveam nevoie de un cod de pe o aplicație sau codurile de back-up. După ce am dat restart am pierdut poza cu codurile de back-up și codurile din aplicația pentru two factor authentication (nu aveam activat recovery pentru ea). Pentru ca n-am putut intra in niciun fel pe cont le-am dat mesaj celor de la Instagram și mi-au răspuns ca trebuie sa le zic :
-data in care am pierdut contul
-telefonul și sistemul de operare pe care foloseam Instagram
-ce s-a întâmplat de mi-am pierdut contul
Le-am trimis toate acestea și nu mi-au răspuns (mesajul l-am trimis aseară). Exista alta modalitate de a recupera contul? Știu ca am scris greșit dar ma grăbesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai unde te grabesti? Asteapta si tu. O sa iti dea contul, probabil iti cere ceva sa raspunzi sau poza la buletin ca la Facebook

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De luni incolo vei primii raspuns, azi este sîmbătă maine duminică sunt liberi si ei.

| SuntMidu explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca n-am nici o poza cu mine pe cont, am avut de profil dar am schimbat-o.