| brk a întrebat:

Recent mi s-a stricat mufa de incarcare la un iphone 5. Am comandat pe net tot kit-ul. L-am schimbat si tot nu merge, nu mi se incarca. Ce sa fie? Am pus ceva rau?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Trebuie schimbat acel port unde intra mufa de alimentare in telefon. In cel mai rau caz roaga-te sa nu se fi stricat bateria. Du-te intr-un service gsm pentru depanare.

| brk explică (pentru Jipa95):

Am schimbat tot kit-ul asta iti ziceam, si tot nimic. Am dat soc la baterie, si mi se aprinde putin, imi arata ca trebuie sa conectez incarcatorul, il conectez dar in zadar, nu il ia.

| Jipa95 a răspuns (pentru brk):

E clar atunci trebuie schimbata bateria.

| brk explică (pentru Jipa95):

laughing) daca era bateria dusa, nu se mai aprindea, dar se aprinde si imi cere sa conectez incarcatorul, si cand il conectez nu se intampla nimic, nu il ia.

| andrei5073 a răspuns (pentru brk):

Du-te la service cu el sau in cel mai rau caz la vulcanizare sa iti puna husa de cauciuc pe el ca poate se mai intampla ceva cu el! big grin big grin big grin

| andrei5073 a răspuns:

NU esti singurul.....in cel mai rau caz ti-a bulit bateria,,,, in cel mai usor caz ai stricat "usb-ul" (ca altfel nu imi vine in minte) de la telefon!

| brk explică (pentru andrei5073):

Bateria nu e dusa, se aprinde, dar cand conectez incarcatorul nu il ia. Am schimbat si mufa am pus noua, dar tot nimic.

| Mihaila_Vlad_1993 a răspuns:

Salut. exista un chip. vezi acolo. ala sigur e problema.