| EdwardEddy a întrebat:

Salut.Saptamana aceasta vreau sa-mi cumpar un AllviewP5Quad.Am inteles ca nu are Corning Gorilla...si de aceea va intreb daca este rezistent si daca se sparge repede?( P.S. daca aveti...sunteti multumiti de el?)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| WimziMihai98 a răspuns:

Este foarte bun! L-am cumparat acum 2 luni si sunt foarte multumit de el.L-am scapat de 2 ori pe jos si nu are nimic.Merita!

| Gabi05 a răspuns:

Este un dispozitiv bunicel, desi chipsetul cortex a7 e destul de vechi, inca e un dispozitiv entri.
Ecranul Corning Gorilla Glass este unul foarte rezistent, aplicanduse si pe ecranele de dispozitive high-end cum ar fi s3.Cat despre partea de hartware, este echipat cu un procesor quad core decent, un gpu puternic, ecran ips cu vizibilitate buna, 1gb ram(suficienti)
4gb stocare(2 ocupati)(2 disponibili)
Si camera de 8mp poate filma full hd la 30 de cadre

| Mihai_Egina_1992 a răspuns:

Allview ne marca romaneasca, produsele sunt asamblate in PCR. La inceput, o sa-ti mearga bine, ca deh, dar mai apoi s-ar putea sa ai probleme,. Mai ales ca cei de la Visual Fan care asigura service sunt niste mocaiti care nu se obosesc sa te ajute de ai vreo problema. Nu-ti recomand sa faceti aceasta investitie, o sa-ti para rau, pe bune.
Mai bine mai pui o diferenta de bani si-ti iei ceva de mai buna calitate.

| EdwardEddy explică (pentru Mihai_Egina_1992):

Mda...sunt foarte dezamagit de acest raspuns.ma face sa ma razgandesc si mie chiar imi placea telefonul.

| Mihai_Egina_1992 a răspuns (pentru EdwardEddy):

Mai bine te razgandesti cat mai ai timp, altfel patesti ca mine. eu m-am dus la service, mi-au zis ca e soc mecanic fara sa deschida macar sigiliile de pe el, dupa care m-am intors si le-am zis ca merg la ANPC, l-au trimis in service si mi-au trimis unul nou pentru ca se incalzea foarte tare.

asadar, mai bine evita bataia de cap. n-ar rost doar pentru ca e mai ieftin cu 200-300 de lei

| EdwardEddy explică (pentru Mihai_Egina_1992):

Dar un s2 plus sau htc8x? care sa-l iau?