| Marius1789 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu un Samsung Glaxy S4 si va intreb pe voi(detinatorii telefonului) daca sunteti multumiti de el pana in momentul de fata. Si as mai vrea sa va intreb daca telefonul se poate overclocka si daca ati incercat.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Nu e recomandat overclock la telefon. In primul rand trebuie sa ai un custom room care sa permita asta.
Si in an doilea rand se va incalzi foarte tare si bateria se va descarca mai repede (posibil sa se si arda daca a fost urcata frecventa prea sus)

| Marius1789 explică (pentru danutzu96):

Am vazut un telefon overclock-at la 2, 3 GHz. Mai bine cumpar unul normal(1, 9 GHz)?

| danutzu96 a răspuns (pentru Marius1789):

Da. Acela are Custom Room (Softul modificat), i se va duce bateria mai repede si poti avea surpriza sa se strice in scurt timp.

4 răspunsuri:
| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Telefonul este foarte bun se misca repede...cumpara-l cu incredere...cat despre overclockare e prima oara cand aud deci...

| Marian_Marian_1995_hUqT a răspuns:

Nu pot sa iti zic foarte multe derpre telefon dar daca vrei mai multe informati
ai aici >https://www.youtube.com/watch?v=gofjKnVGxtQ